PAKOP PROJESİ Anasayfa > PAKOP PROJESİ

PAKOP PROJESİ

Türkiye’de ekonomik kalkınma için öncelikle dört unsura ihtiyaç olduğu ortak bir kanaattir.  Bunlar;
 

 
Ülkemiz bu dört temel ihtiyacı büyük ölçüde dışarıdan temin etmek zorundadır. Dünyadaki gelişmiş sanayi üretimleri ve sanayi politikaları incelendiğinde; sanayileşmede sanayi 4.0’la beraber; yoğun rekabet, kısa ürün ömrü, hızlı tepki imalatı gibi yeni kavramların öne çıktığı ve sanayileşme politikalarına yön verdiği görülmektedir.
 
İşte yukarıda sıralanan çoğunu yaşayarak ya da gözlemleyerek öğrendiğimiz gerçekler ışığında planlananPAKOP Projesi; yaklaşık 200 büyük sanayi tesisi ile Ülke kalkınmasına hizmet veren ve bölgede entegre bir yapı oluşturmak için kurgulanan ortak Ar-Ge, teknolojik altyapı, lojistik, eğitim, insan kaynağı temin merkezi, çevre koruma merkezli planlamalar, kümelenme, satış/pazarlama, ihracat, ortak kullanım atölyeleri gibi imkanların bölge yönetim hizmetleri olarak sunulduğu bir konsept ile önemli bir sinerji kaynağı oluşturacaktır.
 
Bunun yanında, inşa edilecek tesislerde, ileri teknoloji kullanılacak ve “ÇED gerektirmeyen” yatırımlar yapılacaktır. Bu tesislerde sadece evsel atık üretilecek, dolayısıyla toprağı ve suyu kirleten atık üretilmeyecektir.  Bununla birlikte, PAKOP Bölgesi Projesinin hayata geçmesiyle, bölge bu büyüklükte “Avrupa’nın ve Türkiye’nin En Büyük ve Tek Plastik Kümelenmesi” olacaktır.
Sayfalar
Haberler
26.7.2022
2021 Yılı Genel Kurul Toplantı
2021 yılı  Olağan Genel Kurulu Toplantısı; 30 Haziran 2022 Perşembe günü saat 11.00’ de Küçük&c
29.06.2018
Genel Kurul Toplantısı
Genel kurulumuz 28 haziran 2018 Perşembe gunu saat 14:00’de istanbul kalyon hotel de yapıldı,
19.10.2018
Websitemiz Yenilendi
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için websitemiz altyapı ve tüm içeriği ile yenilenmiştir. Mobil uyumlu dizayn e
08.11.2018
Güncel Haber
T.C. SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ZİYARETİ PAKOP YÖNETİM KURULU 6 KASIM 2018 DE SANAYİ BAKANIMIZ SAYIN MUSTAFA
Atatürk diyorki ; " Kanaatim odur ki, muhakkak suretle birleşmede kuvvet vardır. Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zekâ ve maharetleri birleştirmektir."
BURADAYIZ

1990 yılında kurulmuş. Ağırlıklı olarak PAGEV'in üyelerinden oluşan ve ülkenin önde gelen sanayicilerinin ortağı olduğu önümüzdeki 50 yılı planlayan kapsamlı bir yatırım projesidir.

İLETİŞİM
ADRESİMİZ

Mahmutbey mh. Taşocağı Yolu cd. No:7 Makplast Binası Zemin Kat Bağcılar / İSTANBUL

  TELEFON : 0212 447 48 51

  E-POSTA : pakop@pakop.org.tr

Copyrights © pakop.org.tr
Yukarı