ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ Anasayfa > ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

PAKOP projesi ile Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yerini alması hedefine katkı sağlamak amacıyla, şehir merkezinde dağınık bir şekilde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının planlı bir alana taşınması, PAKOP’un ortakları olan 224 firma tarafından, 200 tesisin kurulması, yaklaşık 15 milyar TL (yaklaşık 3 milyar ABD Doları) tutarında bölgeye yatırım yapılması, yıllık 15 milyar TL ciroya ulaşılması, 30.000 kişilik istihdam oluşturulması, yıllık 5 milyar TL ihracat yapılması, bölgeye yapılacak makine teçhizat yatırımının tutarının ise 3,5 milyar TL’yi aşması, yılda30 milyar TL katma değer oluşturulması hedeflenmektedir.Arazi alımı ve diğer giderler için bu güne kadar (güncel değerle) 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım yapılmıştır.
 
PAKOP Projesi olarak önerilen alan coğrafi, etrafındaki sanayi bölgeleri, lojistik ve ulaşım gibi unsurlar açısından tam anlamıyla sanayi bölgesi yapılmaya müsait bir alandır. Başta İstanbul olmak üzere yaklaşık 3 saatlik mesafede bulunan yerler hem sanayi hem de ticari açıdan Türkiye’nin en değerli bölgeleridir. Aynı şeklide ihracat yapılabilmesi açısından da Ülke dışına kolaylıkla ticaret yapılabilecek bir konumda bulunmaktadır.
 
Bunların yanı sıra, PAKOP Projesi; Sanayi 4.0 konseptiyle kurgulanan yaklaşık 200 büyük sanayi tesisi ile bunlara hizmet veren ve bölgede entegre bir yapı oluşturmak için tasarlanan;

gibi imkanların bölge yönetim hizmetleri olarak sunulduğu bir konsept ile önemli bir sinerji kaynağı oluşturacaktır.  Özellikle de; İstanbul’da sıkışan, büyüyemeyen dağınık halde faaliyet gösteren sektör için PAKOP mülkiyetindeki bu alan yukarıda sıralanan hedefleri gerçekleştirmede en uygun alan niteliği taşımaktadır
Sayfalar
Haberler
26.7.2022
2021 Yılı Genel Kurul Toplantı
2021 yılı  Olağan Genel Kurulu Toplantısı; 30 Haziran 2022 Perşembe günü saat 11.00’ de Küçük&c
29.06.2018
Genel Kurul Toplantısı
Genel kurulumuz 28 haziran 2018 Perşembe gunu saat 14:00’de istanbul kalyon hotel de yapıldı,
19.10.2018
Websitemiz Yenilendi
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için websitemiz altyapı ve tüm içeriği ile yenilenmiştir. Mobil uyumlu dizayn e
08.11.2018
Güncel Haber
T.C. SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ZİYARETİ PAKOP YÖNETİM KURULU 6 KASIM 2018 DE SANAYİ BAKANIMIZ SAYIN MUSTAFA
Atatürk diyorki ; " Kanaatim odur ki, muhakkak suretle birleşmede kuvvet vardır. Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zekâ ve maharetleri birleştirmektir."
BURADAYIZ

1990 yılında kurulmuş. Ağırlıklı olarak PAGEV'in üyelerinden oluşan ve ülkenin önde gelen sanayicilerinin ortağı olduğu önümüzdeki 50 yılı planlayan kapsamlı bir yatırım projesidir.

İLETİŞİM
ADRESİMİZ

Mahmutbey mh. Taşocağı Yolu cd. No:7 Makplast Binası Zemin Kat Bağcılar / İSTANBUL

  TELEFON : 0212 447 48 51

  E-POSTA : pakop@pakop.org.tr

Copyrights © pakop.org.tr
Yukarı